П'ятниця, 29 березня 2019 15:28

Оператори "гарячої лінії" можуть всіх бажаючих проконсультувати щодо нової соціальної виплати на дітей в багатодітних сім’ях

В обласному контактному центрі відбувся навчальний семінар з питання нової соціальної виплати на дітей в багатодітних сім’ях за участі головного державного соціального інспектора відділу соціальної допомоги, грошових виплат та компенсацій департаменту соціального захисту населення Лебідь Олени Вікторівни.

Нововеденням є те, що нова допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях запроваджена Урядом для покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов для виховання дітей.

Вже з 01 квітня 2019 року багатодітні сім’ї матимуть право на отримання допомоги, що призначатиметься у розмірі 1700 гривень на третю і кожну наступну дитину до досягнення нею 6-річного віку. У разі, коли в сім’ї народилося одночасно двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата встановлюватиметься на кожну таку дитину.

Допомога призначатиметься з місяця звернення звернення. Для громадян,які звернуться у період з 01 квітня по 30 червня 2019 року допомога призначатиметься з 01 квітня 2019 року.

Для призначення допомоги одному з батьків, з яким постійно проживає дитина, необхідно особисто звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання та за умови пред’явлення паспорта, або іншого документа, що посвідчує особу, а також підтверджує її спеціальний статус і подати наступні документи:

заява (затверджена Міністерством соціальної політики);

копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї;

копії свідоцтв про народження усіх дітей (з пред’явленням оригіналів);

Крім того, заява та необхідні документи можуть бути надані уповноваженим особам, визначеним виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, у разі їх створення. У сільській місцевості прийняття документів для призначення допомоги здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

Додаткову консультацію громадяни можуть за безкоштовним номером "гарячої лінії".